Největší výhodou virtuálního CFO (finančního manažera) je špičková odbornost bez značných nákladů

Váš virtuální CFO

Finanční manažeři pomáhají majitelům podniků činit správná komerční rozhodnutí pomocí strategického plánování, forecastingu a řízení cash flow.

Finanční strategie

Jak rostete, vaše podnikání se stává složitější, provoz a finance se hůře řídí a pohltí více vašeho času

Finanční systémy

Rychlý růst může ohrozit vaše cash flow. Virtuální finanční manažer vám může pomoci úspěšně projít obdobími zrychleného růstu a implementovat systémy pro další fázi vašeho podnikání

Rozpočtování a forecasting

Virtuální finanční manažer vám ukáže, jak najít a využít nové příležitosti při respektování rozpočtu v době ekonomické nestability

Začněte s virtuálním CFO

Virtuální CFO dnes

Virtuální finanční manažeři jsou velmi zkušení finanční odborníci, kteří vám pomohou ve světě firemních financí.
Učiňte první krok a prozkoumejte, co služby virtuálního CFO obnáší.

Schéma virtuálního CFO

Kolik stojí virtuální finanční manažer?

Cenově dostupný měsíční paušál nebo hodinová fakturace.

Nemusíte mít finančního ředitele na plný úvazek.
Jsme tu pro vás, když nás potřebujete.

Najmutí virtuálního CFO vám umožní kontrolovat náklady tím, že získáte pouze ty služby, které potřebujete, a tehdy, kdy je potřebujete.

Váš virtuální finanční ředitel se stane vaším nejlepším zdrojem pro snižování nákladů ve firmě.
Nezapomeňte také, že běžný proces najímání zaměstnanců nikdy nenabídne tak rychlou reakci na konkrétní projekty nebo situace jako "finanční ředitel jako služba".

Služby virtuálního CFO vám pomohou v navigaci různými fázemi podnikání

Jste začínající startupista a podnikovým financím rozumíte jen mlhavě (nebo vůbec)?
Obraťte se na nás a my vám budeme krýt záda.

Jste zkušený podnikatel, který nejpozději včera potřeboval DD a ocenění v případě akvizice konkurence?
Nebojte se, můžeme se do toho ihned pustit.

Naše služby

Virtuální CFO vám umožní vidět "BIG Picture"

Poskytujeme špičkové finanční služby v oblastech fundraisingu, přípravy podnikatelských plánů, implementace systémů a procesů, rozpočtových nástrojů, komplexní prověrky finančního zdraví, due diligence, plánování cash flow, řízení nákladů, daňové plánování, vztahy s investory i tzv. exit strategie, turnaround management a mnoho dalších.

Finanční plánování

Bez solidního finančního plánu nemůžete řídit své podnikání. Odráží vaši vizi a zobrazuje vaše cash flow.

Finanční analýza

Jak si vedou vaše aktiva? Máte optimální kapitálovou strukturu? Dostatek financí? Jaká je vaše rentabilita? Je trend pozitivní? Co dalšího lze zlepšit?

Risk management

Žádné podnikání se neobejde bez prvku rizika. Identifikujte, kvantifikujte a řiďte svá rizika. Neriskujte zbytečně, buďte připraveni na nežádoucí výsledek a mějte rezervy, které vás dostanou z problémů.

Controlling

Budeme sledovat pokrok k vašim komerčním cílům, upozorníme na případné odchylky a najdeme nápravná opatření, abyste se dostali zpět na správnou cestu.

Corporate Governance

Naši zkušení odborníci mohou poskytnout účinnou podporu na úrovni Boardu, neboť tak již v minulosti činili.

Financování Startupů

Pomůžeme vám jednat s investory a bankami. Nepřijímejte nevhodné podmínky v Term Sheetech a nenechte si líbit špinavé triky, které vám v budoucnu uškodí.

Fúze a akvizice (M&A​)

Buy-side či sell-side transakce budou těžit z našich dlouholetých zkušeností s M&A projekty. Due diligence (DD), valuace, data roomy i komplexní přeshraniční obchody jsou součástí našich služeb.

Vstup na burzu (IPO)

Vstupujete-li na burzu pomocí primárního úpisu akcií (IPO) a potřebujete dočasně posílit svůj tým, aby spolupracoval s vašimi investičními bankéři, zavolejte nám. Udělali jsme řadu dealů na americkém kapitálovém trhu (kromě několika IPOs dále např. SPACs, PIPEs a PPs).

Ceny

Nejlepší ceny za finanční experty

Finální cena závisí na složitosti vašeho podnikání a frekvenci komunikace, kterou požadujete.

Nabízíme cenově příznivé hodinové a denní sazby, projekty s fixní cenou a zvýhodněné balíčky služeb, jako jsou:

Startup

SME

Ostatní

Výhodný balíček pro nastavení všech systémů, které vám pomohou začít: finanční plán, controlling, reporting, workflow dokumentů, schvalování atd.

Významné přepracování stávajících finančních systémů, finanční strategie a operací, finanční modelování včetně budoucích scénářů, řízení rizik.

Speciální projekty a pokročilejší formy firemních financí (M&As, fundraising…), ozdravení a restrukturalizace podniků.

Kontaktujte nás a najdeme řešení, které bude vyhovovat vašim potřebám i rozpočtu.

Virtuální finanční manažer nepotřebuje opce na akcie, placenou dovolenou, placené zdravotní volno ani služební auto, životní pojištění atd.

Neváhejte se na nás obrátit, pokud potřebujete mluvit s našimi referencemi blízkými vašemu projektu nebo oblasti potřeby.

Jak to funguje?

Je zcela běžné, že virtuální finanční manažeři pořádají týdenní nebo měsíční videokonference na platformách, jako je Zoom, v závislosti na potřebách a rozpočtu klienta. Díky tomu je virtuální CFO mnohem dostupnější než finanční ředitel na plný úvazek a také nákladově efektivnější. Na rozdíl od účetního nebo controllera jde virtuální CFO nad rámec taktického poradenství a poskytuje strategické vedení. V případě potřeby budeme také v kontaktu s vaším účetním, controllerem, mzdovou účtárnou, daňovými experty, právními poradci, auditory a investory.

Přečtěte si naši CFO Příručku

To vám poskytne představu, jak efektivně navázat perspektivní vztah s vaším virtuálním CFO a získat z něj maximum.

Nový směr v globálním prostředí s vysokou inflací

Přemýšlejte o svém outsourcovaném finančním manažerovi jako o svém parťákovi z posilovny, průvodci džunglí a bodyguardovi… Nepovažujte ho za nudného tyrana nebo sadistického zubaře.

FAQ

Žádný trik. Virtuální finanční ředitel jako služba znamená nulové náborové poplatky, žádné uzamčení zákazníka dodavatelem a okamžitý start.

Obvykle do 48 hodin v závislosti na tom, jak rychle se spolu dohodneme.

Správná připomínka. Důvěru je třeba budovat a zasloužit si ji časem. Jako první krok neváhejte oslovit naše reference – opravdové podnikatele se skutečnými firmami. Ti vás ujistí, že jejich zkušenosti s námi proběhly bez problémů. Pro mnoho zadání, jako jsou rešerše nebo analýza, také nemusíme vůbec potřebovat vaše finanční výkazy nebo údaje z bankovních výpisů. Je také dobré vzít v úvahu, že většinu podvodů a kybernetických bezpečnostních útoků provádějí interní zaměstnanci, nikoliv externí zdroje. To, že jste vy nebo vaše HR vybrali kandidáta po několika kolech osobních pohovorů, vlastně nepřináší žádné záruky, že vás nepodvede nebo neprodá vaše citlivé údaje konkurenci, když se nad tím zamyslíte. Naším cílem je bezchybná pověst a o tu intenzivně usilujeme.

Naprosto chápeme. Osobní kontakt je prostě lidštější než videohovory. Technologie však přináší některé výhody: žádná geografická omezení ani časové zóny, nižší náklady, vyšší rychlost a flexibilita, a samozřejmě i zdravotní bezpečí. Naše hovory mohou mít silné oboustranné šifrování. Kromě toho jste již pravděpodobně outsourcovali vedení svého účetnictví, mzdovou agendu i daně a toto nebude vaše první zkušenost se službami poskytovanými na dálku...

Určitě. Jedná se o poměrně frekventovanou prosbu, protože transakční právníci málokdy pomáhají s dojednáním obchodních podmínek takovýchto transakcí.

A proč by ne? Pokud potřebujete jen několik hodin našeho času, pak právě tolik dostanete. A samozřejmě, pokud se v budoucnu rozrostete, můžeme vám později poskytnout větší pomoc.

Téměř veškerou práci provádíme sami, pouze ve velmi specifických případech, kdy je zapotřebí úzce specializované odborné know-how (jako např. oceňování nehmotného majetku, vymáhání pohledávek, reorganizace atd.), můžeme přibrat další specialisty, a to na základě vašeho předchozího souhlasu s takovouto formou spolupráce.

Nebojte se, veškeré informace, které nám sdělíte, budou považovány za maximálně důvěrné a NDA (dohoda o mlčenlivosti) je standardní součástí naší smlouvy.

Uděláme pro vás něco ještě lepšího: můžeme vytvořit balíček služeb přímo pro vás na míru a pracovat za cenově dostupný paušál. Brzy byste měli vidět, jak se vaše finanční výsledky zlepšují!

Ano, samozřejmě. Na rozdíl od interních zaměstnanců na plný úvazek, kteří často skrývají nebo ignorují problémové oblasti a téměř nikdy neoponují generálnímu řediteli nebo zakladateli, my fungujeme na základě upřímnosti a otevřenosti. To posouvá vaši firmu směrem k cílům a přináší transparentnost.

Žádný problém, pošlete nám email nebo si zamluvte termín pro seznamovací videokonferenci zdarma. Promluvte si přímo s virtuálním finančním ředitelem a zjistěte, jak získat to, co od svého podnikání skutečně chcete.

Buďme v kontaktu

Naše hodiny

PO-PÁ 9:00 – 19:00

Středoevropský čas (UTC +1)

Tento web je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí Zásady ochrany soukromíSmluvní podmínky společnosti Google.

Pomůžeme vám získat informace, které potřebujete: včas, se zachováním agility a s minimální režií.

© FinancniManazer.cz  |  2023 – 2024